<

Hrdina februára: ”Borysivna”

>

“Borysivna” chcela celý svoj život zachraňovať ľudí a po odchode do dôchodku premenila svoj sen na skutočnosť. Po absolvovaní výcviku v dobrovoľnom lekárskom prápore “Hospitalers” začala od októbra 2021 jazdiť na rotáciu. Ženu ponechali na Mariupolskom smere. 23 februára, po zbalení veci odišla na rotáciu. Občas udržiavala kontakt so svojou rodinou. Po 2 marci prestala odpovedať na telefonáty a správy. Trvalo tak 15 dní, potom jej brigáda sa presunula od svojich pozícii z “nuly” do Mariupola a odtiaľ - do “Azovstalu”. 16 mája, pred odchodom z “Azovstalu”, poslala svojej dcérke krátku správu so slovom “Verte”. A celý ten čas rodina verila.

Nasledovalo päť mesiacov pekla….

V zajatí žena postúpila ponižovaniu, psychickému nátlaku no nezlomila sa a nevzdala sa. 17 októbra ju a ďalších 107 nezdolných obrancov vrátili domov.

Dnes “Borysivna” pokračuje v boji, postupuje rehabilitáciu a stará sa o chlapca, ktorého otec je v zajatí nepriateľa.


Nadácia All4Ukraine ponúka všetkým, ktorí chcú v novom roku získať darček pre seba alebo priateľov, aby si kúpil náš kalendár. Kúpou nášho kalendára „Bojovníci svetla“ sa automaticky zapojíte do zbierky na 14 vozidiel pre ukrajinskú armádu.